Bez obzira pati li vas ravan derriere ili jednostavno želite malo više napuniti traperice, ima nade za ljude koji žele punije stražnje dijelove. Utvrđeno je da određena hrana, posebno ona bogata zdravim masnoćama i proteinima, pomaže u stvaranju okruglog zaleđa.

Evo nekoliko namirnica koje će vam povećati stražnjicu:
• Avokado i druge zdrave masti na biljnoj bazi. Mononezasićene masti, koje se nalaze u biljnoj hrani poput avokada, zdravi su izvori masti koji dovode do zaobljenijeg stražnjice. Uz to, ove vrste masti mogu spriječiti debljanje u središnjem dijelu, čineći tu zadnjicu još uočljivijom.

• Orašasti plodovi
. Uz obilje zdravih masnoća, proteina i vitamina, orašasti plodovi su super hrana svima koji žele izgraditi mišiće. Odaberite sorte s nižim natrijem kako biste izbjegli neugodno nadimanje i zadržavanje vode.

• Cjelovite žitarice
. Cjelovite žitarice mogu biti kaloričnije, ali imaju i više hranjivih sastojaka. Cjelovite žitarice imaju zdrave masnoće, puno vitamina i sjajan su izvor vlakana.

• Grčki jogurt
. Ova mliječna poslastica nije samo ukusna, već je i sjajan izvor proteina. Odaberite jogurt s malo masnoće ili nemasni kako biste izbjegli debljanje po cijelom tijelu, a ne samo na stražnjoj strani.

• Plodovi mora
. Ribe poput tune i lososa niskokalorične su, ali prepune zdravih masti, proteina i vitamina. Sve ove dijetalne komponente podržavaju zdravu mišićnu strukturu i ženski oblik pješčanog sata.

• Proteinska pića i barovi
. Za mnoge su žene prava prepreka u izgradnji glutealnih mišića proteini. Proteini su nužni građevni blok mišića; vaši čučnjevi i rad nogu neće dovesti do veće stražnjice bez ovog esencijalnog hranjivog sastojka. Ako sumnjate da ne unosite dovoljno proteina, možda je vrijeme da dodate proteinsku pločicu, piće ili neki drugi dodatak.

Iako će vam ova hrana povećati stražnjicu, najbolje učinke imat će ako se koriste zajedno s vježbom. Kombiniranje prehrane bogate ovom hranom sa čučanjima, iskorom i drugim glutealnim vježbama osigurat će zaobljenije, čvršće i vruće stražnje dijelove.

Inventar kućišta lijekova. Kako prepoznati pokvarene lijekove

Objavljeno:

U većini sanduka s lijekovima najvjerojatnije izgleda slično – napunjeni sirupi protiv kašlja, napola prazne tablete i tablete, prosuti flasteri ili samo prazna kutija. Stoga nije vrijeme pogledati u škrinju s lijekovima i ukloniti sav potencijalno opasan i pokvaren sadržaj iz njih.

Osnovni su prilozi i letci
U idealnom slučaju, svi lijekovi koji naseljavaju našu kutiju za prvu pomoć trebaju imati netaknutu posudu, kutiju s datumom isteka i letku s pakovanjem koji sadrži upute za uporabu i popis nuspojava. Na taj način možete lako pratiti koji lijekovi se mogu raditi, a koji se izdaju na recept, a nisu pogodni za proizvoljnu upotrebu ili kojima je istekao rok trajanja. Odbacite sve lijekove prosute, razbijene i otvorene.

Kako prepoznati izliječen lijek kada ne znamo rok trajanja
Možda dobro znate svrhu lijeka, ali više ne znate koliko dugo je unutar škrinje. Međutim, sasvim je lako znati da s pripremama nije sve u redu i da su njegove najbolje godine već odavno prošle.

Tablete moraju biti netaknute i ne smiju se raspadati ili promijeniti boju. Bilo kakve žućkaste ili crnkaste nijanse ukazuju na uništenje i beskorisnost.
Kapsule ne smiju biti izobličene, prolivene ili ljepljive.
Masti i kreme ne smiju se prelijevati ili biti vodenasti ili, naprotiv, očvrsnuti, gnojni ili zrnati. Ne bi smjele mijenjati boju ili miris.
Kapi u nos, oči, uši ili druge vrste tekućih lijekova ne smiju sadržavati naslage, mjehuriće ili zamućenost, ne smiju omekšati ili mirisati.
Lijekovi nakon isteka ili pokazivanja gore opisanih promjena ne samo da gube izvornu učinkovitost, već mogu biti i opasni za zdravlje. Stoga ih izbjegavajte koristiti i predajte u najbližu ljekarnu. Ni pod kojim uvjetima ih ne treba bacati u smeće.

Povezano

Najnovije