Bez obzira pati li vas ravan derriere ili jednostavno želite malo više napuniti traperice, ima nade za ljude koji žele punije stražnje dijelove. Utvrđeno je da određena hrana, posebno ona bogata zdravim masnoćama i proteinima, pomaže u stvaranju okruglog zaleđa.

Evo nekoliko namirnica koje će vam povećati stražnjicu:
• Avokado i druge zdrave masti na biljnoj bazi. Mononezasićene masti, koje se nalaze u biljnoj hrani poput avokada, zdravi su izvori masti koji dovode do zaobljenijeg stražnjice. Uz to, ove vrste masti mogu spriječiti debljanje u središnjem dijelu, čineći tu zadnjicu još uočljivijom.

• Orašasti plodovi
. Uz obilje zdravih masnoća, proteina i vitamina, orašasti plodovi su super hrana svima koji žele izgraditi mišiće. Odaberite sorte s nižim natrijem kako biste izbjegli neugodno nadimanje i zadržavanje vode.

• Cjelovite žitarice
. Cjelovite žitarice mogu biti kaloričnije, ali imaju i više hranjivih sastojaka. Cjelovite žitarice imaju zdrave masnoće, puno vitamina i sjajan su izvor vlakana.

• Grčki jogurt
. Ova mliječna poslastica nije samo ukusna, već je i sjajan izvor proteina. Odaberite jogurt s malo masnoće ili nemasni kako biste izbjegli debljanje po cijelom tijelu, a ne samo na stražnjoj strani.

• Plodovi mora
. Ribe poput tune i lososa niskokalorične su, ali prepune zdravih masti, proteina i vitamina. Sve ove dijetalne komponente podržavaju zdravu mišićnu strukturu i ženski oblik pješčanog sata.

• Proteinska pića i barovi
. Za mnoge su žene prava prepreka u izgradnji glutealnih mišića proteini. Proteini su nužni građevni blok mišića; vaši čučnjevi i rad nogu neće dovesti do veće stražnjice bez ovog esencijalnog hranjivog sastojka. Ako sumnjate da ne unosite dovoljno proteina, možda je vrijeme da dodate proteinsku pločicu, piće ili neki drugi dodatak.

Iako će vam ova hrana povećati stražnjicu, najbolje učinke imat će ako se koriste zajedno s vježbom. Kombiniranje prehrane bogate ovom hranom sa čučanjima, iskorom i drugim glutealnim vježbama osigurat će zaobljenije, čvršće i vruće stražnje dijelove.

7 najboljih namirnica za jačanje mozga

Objavljeno:

Iako su svi organi u tijelu podjednako važni, međutim mozak kao nadzorni organ za sve aktivnosti i funkcije koje tijelo izvodi zahtijeva neizmjernu količinu energije za izvođenje ovih vječnih procesa. Troši ~ 20% energije koju tijelo troši.

Mozak treba kontinuiranu opskrbu esencijalnim hranjivim sastojcima koji pomažu u pravilnom funkcioniranju tijela. Zahtjev mozga nije mogao ispuniti niti jedan prehrambeni proizvod koji nas potiče na konzumaciju uravnotežene i zdravije hrane koja zauzvrat pomaže u održavanju mozga u zdravom stanju.

Nedostatak esencijalnih hranjivih sastojaka mogao bi rezultirati neurodegenerativnim poremećajima poput Alzheimerove bolesti. U ovom se poremećaju moždana tkiva polako razgrađuju i gube svoju funkcionalnost.

Određene hranjive tvari koje su prirodno prisutne u prehrambenim proizvodima poput omega-3 masnih kiselina, vitamina B i antioksidansa pomažu u održavanju ispravnog zdravlja mozga i smatraju se ključnom hranom za zdravlje mozga. Redovita konzumacija hrane koja sadrži ove bitne sastojke podržat će zdrav mozak i spriječiti bilo kakvu neurodegeneraciju.

Koje su namirnice za jačanje mozga?
U studiji koju je proveo Harvard Medical School, neki prehrambeni proizvodi poput zelenog lisnatog povrća, masne ribe, orašastih plodova i drugih prehrambenih proizvoda podržavaju bolje zdravlje i funkcionalnost mozga. Ovdje ćemo razgovarati o nekim prehrambenim proizvodima koji mogu poboljšati kognitivne markere.

Zeleno lisnato povrće
Lisnato povrće poput kelja, špinata i brokule bogato je kognitivnim stimulansima poput vitamina K, folata i beta karotena. Neke studije sugeriraju da bi redovita konzumacija ovog povrća mogla usporiti kognitivni pad.

Vitamin K topljiv u mastima neophodan je za stvaranje sfingolipida, masti koja je gusto nabijena u mozgu. Štoviše, povrće je bogato antioksidansima koji potiču neutralizaciju kroničnih oksidativnih spojeva koji štete zdravlju mozga.

Uz ovo zeleno lisnato povrće bogato je vlaknima i drugim bitnim hranjivim sastojcima što pomaže u prevenciji metaboličkih sindroma.

Masna riba
Masne ribe poput lososa, tune, skuše, pastrve, kabel i sardine bogat su izvor omega-3 masnih kiselina, to je nezasićena masnoća koja se sviđa razvoju drenaže i stvaranju živčanih stanica.

Naš mozak sastoji se od ~ 60% masti, a od toga 50% omega-3 masnih kiselina. Omega-3 masti također podržavaju učenje i pamćenje mozga. Može spriječiti neurodegenerativne poremećaje poput Alzheimerove bolesti.

U jednoj od studija utvrđeno je da ljudi koji redovito konzumiraju ribu imaju više sive tvari u mozgu od druge skupine ljudi. Siva tvar pomaže u donošenju odluke.

Uz ovu masnu ribu bogat je izvor vitamina D koji je neophodan za zdravu strukturu kostiju i apsorpciju kalcija u tijelu.

Bobice
Bobice su krcate vitaminom C, vlaknima i antioksidantima, a to je povezano sa zaustavljanjem pada pamćenja. Jedna od studija koju su proveli Harvard’s Brigham i Ženska bolnica otkrila je da su žene koje su konzumirale više porcija bobica odgodile pad pamćenja za jednu i pol godinu.

Antioksidanti prisutni u bobicama pomažu u oslobađanju oksidativnog stresa i upala što može rezultirati starenjem mozga i neurodegenerativnim poremećajima. Neki se antioksidanti u mozgu pohranjuju u mozak i poboljšavaju komunikaciju između moždanih stanica.

Prisutnost vlakana u bobicama bez masti čini ih zdravim grickalicama i dodacima za drugu hranu i piće.

Čaj i kava
Čaj i kava sadrže značajnu količinu kofeina koji je živčani stimulans. Konzumacija čaja ili kave pomaže u povećanju budnosti i poboljšava našu koncentraciju na kratko, međutim, pretjerana konzumacija kofeina može rezultirati umorom, umorom i neprospavanim noćima.

Uz ovaj kratkotrajni pojačivač koncentracije, konzumacija kofeina čini i više od. Redovita konzumacija kofeina dulje vrijeme može smanjiti rizik od neuroloških poremećaja poput Parkinsonove i Alzheimerove bolesti.

Osim ove crna kava bez šećera i mlijeka pomaže u smanjenju tjelesne težine. Smatra se jednim od važnih sredstava za smanjenje težine u ketogenoj prehrani.

Orašasti plodovi i sjemenke
Orašasti plodovi i sjemenke poput sjemenki oraha i bundeve prepuni su omega-3 masne kiseline, nezasićene masti koja je neophodna za zdravlje mozga. Osim toga, orašasti plodovi i sjemenke bogati su antioksidantima, proteinima, vitaminima i drugim esencijalnim hranjivim sastojcima potrebnim za zdravlje tijela.

Nezasićene masti prisutne u orašastim plodovima i sjemenkama pomažu u prevenciji neurodegenerativnih poremećaja i odgađaju opadanje pamćenja što je vidljivo iz različitih studija. Antioksidativna svojstva oslobađaju se od kroničnog oksidativnog stresa i upala koje inače oštećuju živčane stanice.

Studija koju je 2015. proveo UCLA povezala je veću potrošnju oraha s višim kognitivnim rezultatima.

Povezano

Najnovije