Bez obzira pati li vas ravan derriere ili jednostavno želite malo više napuniti traperice, ima nade za ljude koji žele punije stražnje dijelove. Utvrđeno je da određena hrana, posebno ona bogata zdravim masnoćama i proteinima, pomaže u stvaranju okruglog zaleđa.

Evo nekoliko namirnica koje će vam povećati stražnjicu:
• Avokado i druge zdrave masti na biljnoj bazi. Mononezasićene masti, koje se nalaze u biljnoj hrani poput avokada, zdravi su izvori masti koji dovode do zaobljenijeg stražnjice. Uz to, ove vrste masti mogu spriječiti debljanje u središnjem dijelu, čineći tu zadnjicu još uočljivijom.

• Orašasti plodovi
. Uz obilje zdravih masnoća, proteina i vitamina, orašasti plodovi su super hrana svima koji žele izgraditi mišiće. Odaberite sorte s nižim natrijem kako biste izbjegli neugodno nadimanje i zadržavanje vode.

• Cjelovite žitarice
. Cjelovite žitarice mogu biti kaloričnije, ali imaju i više hranjivih sastojaka. Cjelovite žitarice imaju zdrave masnoće, puno vitamina i sjajan su izvor vlakana.

• Grčki jogurt
. Ova mliječna poslastica nije samo ukusna, već je i sjajan izvor proteina. Odaberite jogurt s malo masnoće ili nemasni kako biste izbjegli debljanje po cijelom tijelu, a ne samo na stražnjoj strani.

• Plodovi mora
. Ribe poput tune i lososa niskokalorične su, ali prepune zdravih masti, proteina i vitamina. Sve ove dijetalne komponente podržavaju zdravu mišićnu strukturu i ženski oblik pješčanog sata.

• Proteinska pića i barovi
. Za mnoge su žene prava prepreka u izgradnji glutealnih mišića proteini. Proteini su nužni građevni blok mišića; vaši čučnjevi i rad nogu neće dovesti do veće stražnjice bez ovog esencijalnog hranjivog sastojka. Ako sumnjate da ne unosite dovoljno proteina, možda je vrijeme da dodate proteinsku pločicu, piće ili neki drugi dodatak.

Iako će vam ova hrana povećati stražnjicu, najbolje učinke imat će ako se koriste zajedno s vježbom. Kombiniranje prehrane bogate ovom hranom sa čučanjima, iskorom i drugim glutealnim vježbama osigurat će zaobljenije, čvršće i vruće stražnje dijelove.

MED I ČUVARKUĆA: Izuzetno efikasni protiv mioma na maternici i cista na jajnicima!

Objavljeno:

Grci i Rimljani su sadili čuvarkuću pored drugih biljaka da ih zaštite od gusjenica, raznih insekata i štetočina, a Karlo Veliki (a kasnije i njegov sin Ljudevit Pobožni) su naredili svojim podanicima da između 72 biljke koje su obavezni da sade na njivama i vrtovima bude i čuvarkuća.

Čuvarkuća je višegodišnja biljka, visoka 10– 60 cm. Ima debele sočne listove složene u rozetu. Zalijeva se veoma malo, kao kaktus. Ako je čuvarkuća zasađena u dvorištu nije ju potrebno zalijevati. Cvjeta od mjeseca srpnja do listopada i u tom periodu se mogu skupljati njeni listovi za čajeve i druge ljekovite preparate.

Svježe iscijeđeni ljekoviti sok od čuvarkuće:

Ovaj sok liječi opekotine, ujed insekata, kurje oči i bradavice, pjege i fleke od sunca, herpes te ispucanu kožu. Sok pomaže i kod upale zubnog mesa, upale uha i grla.

Čaj od čuvarkuće

Čaj od čuvarkuće pospješuje izlučivanje mokraće, pomaže kod obilne i bolne menstruacije i dizenterije.

Sastojci za pripremu čaja:

– 2 žličice usitnjenih listova čuvarkuće
– 1 čaša vrele vode

Priprema čaja:

Listove preliti sa vrelom vodom, ostaviti da odstoji 2 sata, procijediti i piti 1/4 čaše, 4 puta na dan prije jela.

Med i čuvarkuća kao prirodni lijek

Potrebno vam je:

– 500 grama domaćeg meda
– 300 grama listova čuvarkuće

Priprema lijeka:

Čuvarkuća se samelje i pomiješa sa medom. Ostaviti da odstoji nekoliko dana. Konzumira se žličica smjese na prazan stomak i nakon toga se ne jede ništa 2 sata. Zimi zbog smanjene fizičke aktivnosti dolazi do povećanog zadržavanja štetnih materija u organizmu. Smjesa od čuvarkuće i meda ubrzava metabolizam i čisti tijelo od toksina. Također se koristi i kod srčanih mana po preporuci ruskih ljekara. Dokazano je da uspješno liječi miome na maternici i ciste na jajnicima.

Mast od čuvarkuće

Potrebno vam je:

– 1 šaka sitno isjeckanih listova čuvarkuće
– 200 grama masti

Priprema:

Mast se opere u 9 voda. U jednoj šerpici se pomiješaju svi sastojci. Na laganoj temperaturi se mast otopi, bez kuhanja, čim se otopi skloni se sa vatre i ostavi 12 sati da odstoji. Poslije toga se mast ponovo lagano zagrije da postane tečna, procijedi se i pretoči u teglicu. Čuvati u frižideru.

Mast od čuvarkuće je ljekovita za: rane koje su nastale od udarca i prignječenja, zagnojene rane koje neće dugo da zarastu, otoke i protiv sunčevih pjega i fleka na koži, ubode insekata i fistule.

Izvor: nezavisne

Povezano

Najnovije